Економіка

Загальні відомості
Канада входить в «сімку» найбільш крупних розвинених країн. Її ВВП в 2002 р. досяг рівня в 731 млрд дол, а ВВП на душу населення був близько 23 тис. дол, що свідчить про високий рівень економічного розвитку країни. Традиційно на економіку Канади робили вплив два головні чинники — наявність багатих природних ресурсів і сусідство з могутніми США.

Канадська модель економіки цікава ще тим, що країна знаходиться в дуже великій залежності від економічних успіхів у США. Поки американська економіка зростає, і межі цього зростання не проявилися, канадська економіка також буде йти в одній упряжці з США. А як тільки в економіці США виникнуть труднощі (як в 2001 р.), постраждає і Канада.

Незважаючи на такі міцні узи економічного розвитку, у взаєминах США і Канади трапляються і конфлікти: так, у США до канадської сталі і пшениці досить часто застосовують антидемпінгові мита. Не вигідний Канаді і заборона США на розвиток торгово-економічних зв’язків з Кубою, і канадські компанії частенько його порушують